LCDMono2 Normal

Nota fontuluiLCDMono2 Normal: 4.11 9 5

Fonturi latine

Fonturi LCD


De pe această pagină puteți descărca fontulLCDMono2 Normal versiuneaAltsys Fontographer 4.0.4 1999/10/30, care aparține familieiLCDMono2 (Normal contur). Producătorul fontului esteLCDMono2-Normal. DescărcațiLCDMono2 Normal gratis de pero.GetFonts.net. Acest font aparține următoarelor categorii:fonturi latine,fonturi lcd. Mărime font - doar27 Kb

FontLCDMono2 Normal
vizualizări:612 comentarii
Susțineți proiectul!
Spuneți prietenilor despre noi:

Drepturi de autor Copyright © 1999 by Samuel Reynolds. All rights reserved.
Familie LCDMono2
Contur Normal
Identitate Altsys Fontographer 4.0.4 LCDMono2 Normal
Nume complet LCDMono2 Normal
Versiune Altsys Fontographer 4.0.4 1999/10/30
Nume PostScript LCDMono2Normal
Producător LCDMono2-Normal
Mărime 27 Kb

PrevizualizareLCDMono2 Normal


Previzualizare fontLCDMono2 Normal
36
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
30
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
24
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
18
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
16
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
12
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
20
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
16
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
12
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Font size:
Culoare text:
Istoric:
Inversează culorile

    FontLCDMono2 Normalpentru site-ul web

    Puteți conecta fontulLCDMono2 Normal la site-ul dvs., fără a mai fi nevoie să îl descărcați de pe serverul nostru. Trebuie doar să urmați instrucțiunile de mai jos:

    1. Alegeți opțiunea cea mai potrivită pentru a instala fontul și adăugați acest cod pe site-ul dvs. (inserați-l imediat după eticheta de deschidere <head>):


        <link href="https://ro.getfonts.net/allfont.css?fonts=lcdmono2-normal" rel="stylesheet" type="text/css" />
      
        @import url(https://ro.getfonts.net/allfont.css?fonts=lcdmono2-normal);
      

    2. Activați fontul textului în selectorul dvs.:

        font-family: 'LCDMono2 Normal', arial;
      

    Exemplu de cod sursă:

    <html>
      <head>
        <link href="https://ro.getfonts.net/allfont.css?fonts=lcdmono2-normal" rel="stylesheet" type="text/css" />
        <style>
          body {
            font-family: 'LCDMono2 Normal', arial;
            font-size: 48px;
            text-shadow: 4px 4px 4px #aaa;
          }
        </style>
      </head>
      <body>
        <div>Making the Web Beautiful withLCDMono2 Normal!</div>
      </body>
    </html>
    

    Rezultat:

    Making the Web Beautiful withLCDMono2 Normal!

    Puteți aplica stiluri și CSS-uri diferite, utilizând biblioteca noastră de efecte, pentru un aspect atractiv și unic al site-ului dvs.


    Alte contururi

    FontLCDMono2 Ultra

    LCDMono2 Ultra »

    Familie:LCDMono2

    Contur:Ultra

    Mărime:27 Kb


    FontLCDMono2 Light

    LCDMono2 Light »

    Familie:LCDMono2

    Contur:Light

    Mărime:26 Kb


    FontLCDMono2 Bold

    LCDMono2 Bold »

    Familie:LCDMono2

    Contur:Bold

    Mărime:27 Kb



    Comentarii



    Fontul anterior:

    « LCDMono2 Light

    FontLCDMono2 Light

    Fontul următor:

    LCDMono2 Ultra »

    FontLCDMono2 Ultra