Olympia Deco

Nota fontuluiOlympia Deco: 4.00 8 5

Fonturi chirilice

Fonturi de epocă

Fonturi latine

Fonturi ruse


De pe această pagină puteți descărca fontulOlympia Deco versiuneaVersion 1.000 1998 initial release, care aparține familieiOlympia Deco (Regular contur). Producătorul fontului esteOlympia-Deco. DescărcațiOlympia Deco gratis de pero.GetFonts.net. Acest font aparține următoarelor categorii:fonturi chirilice,fonturi de epocă,fonturi latine. Mărime font - doar92 Kb

FontOlympia Deco
vizualizări:649 comentarii
Susțineți proiectul!
Spuneți prietenilor despre noi:

Drepturi de autor Copyright (c) Dan X. Solo (latin) A.Gophmann (cyr. vode page), 1998. All rights reserved.
Familie Olympia Deco
Contur Regular
Identitate DanX.Solo(latin)A.Gophmann(cyr.vodepage): Olympia Deco: 1998
Nume complet Olympia Deco
Versiune Version 1.000 1998 initial release
Nume PostScript OlympiaDeco
Producător Olympia-Deco
Mărime 92 Kb
Marcă comercială Olympia Deco is a trademark of Dan X. Solo (latin) A.Gophmann (cyr. vode page).

PrevizualizareOlympia Deco


Previzualizare fontOlympia Deco
36
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
30
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
24
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
18
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
16
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
12
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
20
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
16
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
12
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Font size:
Culoare text:
Istoric:
Inversează culorile

    FontOlympia Decopentru site-ul web

    Puteți conecta fontulOlympia Deco la site-ul dvs., fără a mai fi nevoie să îl descărcați de pe serverul nostru. Trebuie doar să urmați instrucțiunile de mai jos:

    1. Alegeți opțiunea cea mai potrivită pentru a instala fontul și adăugați acest cod pe site-ul dvs. (inserați-l imediat după eticheta de deschidere <head>):


        <link href="https://ro.getfonts.net/allfont.css?fonts=olympia-deco" rel="stylesheet" type="text/css" />
      
        @import url(https://ro.getfonts.net/allfont.css?fonts=olympia-deco);
      

    2. Activați fontul textului în selectorul dvs.:

        font-family: 'Olympia Deco', arial;
      

    Exemplu de cod sursă:

    <html>
      <head>
        <link href="https://ro.getfonts.net/allfont.css?fonts=olympia-deco" rel="stylesheet" type="text/css" />
        <style>
          body {
            font-family: 'Olympia Deco', arial;
            font-size: 48px;
            text-shadow: 4px 4px 4px #aaa;
          }
        </style>
      </head>
      <body>
        <div>Making the Web Beautiful withOlympia Deco!</div>
      </body>
    </html>
    

    Rezultat:

    Making the Web Beautiful withOlympia Deco!

    Puteți aplica stiluri și CSS-uri diferite, utilizând biblioteca noastră de efecte, pentru un aspect atractiv și unic al site-ului dvs.


    Comentarii



    Fontul anterior:

    « Nympha Two

    FontNympha Two

    Fontul următor:

    Parizhel »

    FontParizhel